• تصاحب صفحه اول گوگل با استفاده از پکیچ نبرد برای صفحه اول گوگل >>> Telegram: @mahdi_imanpour
  • مهمان عزیز، به دلیل تغییر سرورهای توکاوب ممکن است در دانلود برخی منابع به مشکل برخورد نمائید. در صورتی که نیاز به پشتیبانی داشتید با 09211953056 تماس بگیرید.

انحرافی در طب سنتی

imanpour

مهدی ایمانپور
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
پاسخگو و راهنما
عضویت
Dec 30, 2015
ارسال ها
720
لایک ها
921
#1
در زمان حضرت رسول در مدينه، پزشكي مسيحي از اينكه هيچ يك از مسلمانان به او مراجعه نمي‌كردند به حضرت رسول شكايت كرد و گفت آيا شما فرموده‌ايد كه كسي پيش من نيايد؟ كه حضرت اشاره داشتند که امت من مادام كه به دستورات اسلام عمل مي‌كنند مريض نمي‌شوند. در واقع در يك مقطع تاريخي هیچ كس بيمار نمي‌شده‌است!

یعنی در صورت عمل به یک سری اصول هیچ فردی بیمار نخواهد شد و نباید اين همه بيماري و بيمارستان و هزينه‌هاي هنگفت درماني وجود داشته باشد.
متاسفانه امروزه به خاطر صنعتی شدن تغذیه و وجود مواد نگهدارنده شیمیایی در غذاها، روش پخت نامناسب و عادات غلط غذایی، عموم مردم تغذیه نامناسبی دارند. این تغذیه نامناسب باعث بروز انواع بیماری ها و ایجاد هزینه های هنگفت درمان شده است.
از این رو توصیه‌هایی که برای بهبود و درمان بیماری‌ها می‌شود باید بر اساس اصلاح تغذیه به خصوص نخوردن غذاهای مضر و صنعتی و اصلاح مزاج باشد.
حضرت صادق علیه السلام می‌فرمایند: بیماران خود را با غذا درمان کنید.
همانطور که رسول گرامی اسلام فرمودند: “معده خانه همه بیماری هاست و پرهیز غذایی نیز رأس همه درمان‌هاست.” به این معنی که اگر روش‌های متعدد درمانی موجود درجهان مانند دارو گیاهی، طب سوزنی، اعمال یداوی مانند فصد و حجامت و زالو، طب مدرن، آیروودا و ده‌ها روش متداول دیگر را در نظر بگیریم رأس و نوک این هرم درمانی، تغذیه درمانی خواهد بود.
متأسفانه برخی تصور می‌کنند طب سنتی مساوی با گیاهان دارویی و اعمال یداوی مثل حجامت و فصد است. در‌حالی‌که این‌ها همه در اولویت های بعدی است.
نکته ای که همه حکمای طب سنتی نیز به آن معتقدند و قبل‌از اصلاح تغذیه، پرداختن به سایر روش‌ها را اشتباه می دانند تا‌جایی‌که این جمله تکان‌دهنده بین حکمای ایرانی و اسلامی معروف است که: «اگر طبیبی بتواند با اصلاح تغذیه، بیمار را درمان کند اما به سراغ دارو برود، کمر به قتل بیمار بسته است!». به‌ویژه در این دوران که غذاهای مضر و صنعتی فراوان استفاده می‌شود و علت عموم بیماری‌ها همین ناپرهیزی‌هاست.

عقل حکم می‌کند علت بیماری رفع شود نه‌اینکه همان ابتدا دارو مصرف شود چون حتی داروی گیاهی هم عوارضی دارد. حضرت علی علیه السلام می‌فرمایند” دارو به تن مانند صابون است که لباس را تمیز می‌کند اما کهنه‌اش نیز می‌کند.” اینکه فردی بدون‌توجه به اصلاح تغذیه فرد، اقدام به تجویز دارو، حتی داروی گیاهی نماید قطعاَ اشتباه و درمانش موقت و سطحی است چراکه علت بیماری که همان تغذیه ناسالم است رفع نشده است و بعد مدتی فرد باید دوباره نسبت به درمانش اقدام کند.

خداوند در قرآن کریم ما را امر به دقت در غذا و خوردن غذاهای پاک و طیب کرده‌است و بدون شک بیماری‌ها و مشکلات پیش آمده در اثر توجه نکردن به این دستور مهم قرآنی است.منبع: کانال تلگرام یادآوران
 
موضوعات مشابه انجمن پاسخ ها تاریخ
مطالب سئو 0
کار و سرمایه و تجارت 0
معرفی وب سایت 0
کار و سرمایه و تجارت 0
کار و سرمایه و تجارت 0