• تصاحب صفحه اول گوگل با استفاده از پکیچ نبرد برای صفحه اول گوگل >>> Telegram: @mahdi_imanpour
  • مهمان عزیز، به دلیل تغییر سرورهای توکاوب ممکن است در دانلود برخی منابع به مشکل برخورد نمائید. در صورتی که نیاز به پشتیبانی داشتید با 09211953056 تماس بگیرید.

imanpour

مهدی ایمانپور
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
پاسخگو و راهنما
عضویت
Dec 30, 2015
ارسال ها
720
لایک ها
921
#1


برای این ساعت از توکاوب ایجاد منوی چسبان در وردپرس با افزونه Sticky Menu رو آماده کرده ایم . در طراحی انواع قالب میتوان با کد جی کوئری و CSS بخشی از قالب رو بصورت چسبان طراحی کرد . قبلا آموزشی در این خصوص با استفاده از کدنویسی در اسکریپت بای تهیه کرده بودیم . حال میخواهیم بدون کدنویسی در قالب وردپرس ، بخشی از قالب رو همراه با اسکرول کردن بصورت چسبان نشون دهیم .


افزونه وردپرس Sticky Menu منو چسبنده و هدر ثابت

اگر به هردلیلی نمی خواهید از کد استفاده کنید می توانید توسط افزونه های ایجاد منوی چسبنده این قابلیت را در وردپرس ایجاد کنید. توسط افزونه Sticky Menu (or Anything!) on Scroll می توان منو ثابت بالای سایت و صفحه نمایش ایجاد کرد. پس از نصب و فعال سازی با مراجعه به بخش تنظیمات افزونه کلاس یا ای دی class or id مربوط به بخشی که قصد چسبان کردنش را دارید به همراه تنظیماتی مانند فاصله از بالای صفحه، ایجاد و یا عدم نمایش در موبایل یا تبلت، تنظیم خاصیت z-index برای نمایش در بالاترین سطح نسبت به سایر اجزاء قالب و … را انجام می دهد.
افزونه وردپرس Awesome Sticky Header برای ایجاد هدر چسبنده مورد استفاده قرار می گیرد تا بتوانید الاوه بر منو سایر المانهای دیگری مثل: لوگو ، عنوان و توضیحات سایت، نوار جستجو و … را نیز به حالت چسبنده در بیاورید. از امکانات این افزونه می توان به مواردی مانند: امکان تنظیم رنگ متن و زمینه منو و سایر اجزاء قالب، تعیین فاصله بخشها نسبت به یکدیگر، افزودن چند منو و فهرست به سربرگ چسبنده، امکان تعریف باز شدن زیرمنو ها در سمت راست یا چپ دسته مادر، نوشتن css دلخواه برای ایجاد سربرگ چسبان مورد نظر و …
 
موضوعات مشابه انجمن پاسخ ها تاریخ
آموزش ها 0
کار و سرمایه و تجارت 0
آموزش 0
افزونه ها 0
افزونه ها 0