بستن اطلاعیه
مشخصات شما نشان می دهد که در تالار گفتگو توکاوب عضو نیستید ! هم اکنون به جمع ما به پیوندید و با ثبت نام در این مجموعه از قالب ها و اسکریپت هایی که اختصاصی در این بخش قرار می گیرند بهره ببرید ، همچنین مشکلات خود را می توانید مطرح کنید و در سریع ترین زمان مشکلات خود را برطرف کنید. برای عضویت کلیک کنید

دزدی سایت راست چین و مارکت وردپرس

شروع موضوع توسط soheil ‏16 جولای 2016 در انجمن گفتگوی آزاد

به اشتراک بگذارید

1. soheil

soheil کاربران کاربر تایید شده

در حال حاضر:
    آفلاین
    سلام خدمت همه

از عنوان تاپیک مشخصه که چی میخوام بگم.

متاسفانه افراد سودجو و بی سواد و نالایق شدن طراح وردپرس و اون جوانان لایق و کوشا شدن خونه نشین!

متاسفانه نبود قانون کپی رایت در ایران باعث به وجود اومدن سایت هایی مثل راست چین، مارکت وردپرس و ... شده که قالب هایی که طراح اصلی چندین ماه روش زحمت کشیده رو یک جوون نامردی میاد و یک روزه فارسی میکنه و در این مارکت ها به فروش میرسونه.

طی صحبت هایی که با envato داشتم، هیچ کس حتی با لایسنس extended هم حق فروش قالب های وردپرس و ... رو نداره.

به نظر شما این کار درسته؟ اگر با شما این کار رو بکنن شما چکار میکنید؟ اگر شما 6 ماه برای طراحی یک قالب وردپرس زحمت بکشید و یکی بیاد قالب شما رو عین آب خورد در جای دیگه بفروشه، شما چکار میکنید؟

متاسفانه چندین تا از همین قالب هایی که تو مارکت های وردپرس ایران به فروش میرسه، طراحشون ایرانی بوده که قالب رو برای تم فارست آماده کرده!

ای کسی که قالب رو از سایت های نال دانلود میکنی (حتی اگه خریده باشی) و تو مارکت میفروشی:

حیا کن، شرم کن، به جای حروم خوری برو خودت طراح بشو و حتی خیلی پول بیشتری هم میتونی در بیاری!

حالا به حروم بودن این کار و زیر پا گذاشتن زحمت طراح بیچاره هم کاری ندارم!

بابا تو داری خودمون رو بدبخت میکنی! هم خودتون و هم بقیه رو

چرا خودتو؟ چون باعث میشه تلاشت رو برای یک کار حروم بزاری! اگر تلاش کنی به مولا خودت میتونی یک طراح واقعی بشی نه فارسی ساز قالب های نال شده ی دیگران!

چرا بقیه رو؟ چون داری مملکت رو بیچاره میکنی! اون کسی که چند سال تلاش کرده تا به تسلط در طراحی برسه، وقتی که تو قالب های نال شده رو با 30 تومن تو مارکت میزاری، معلومه کسی از اون خرید نمیکنه!

معلومه که با این کار، رشد علمی ایران سقوط میکنه چون انگیزه ی افراد لایق رو از بین میبری! همون نفراتی هم که اهل تلاش هستند با این کار شما انگیزه ی خوشون رو از دست دادن به خداااا

چرا پلیس فتا جلوی این مارک های وردپرس رو نمیگیره؟!!!!!!!!

بابا داریم جوانان مملکت خودمون رو بی انگیزه میکنیم!

بابا داریم رشد و ترقی خودمون رو از بین میبریم!

نبود قانون = سوء استفاده ی افراد سودجو = بی انگیزه شدن افراد لایق = کاهش رشد و ترقی کشور = هزاران عواقب ناشی از اون

امیدواریم تیم وردپرس در همایش ها این موضوع رو مطرح کنه و چاره اندیشی کنه.

از پلیس فتا میخوایم که به خاطر رشد و ترقی ایران جلوی این سایت ها رو بگیره و لااقل فیلترشون کنه.

hamyar و scriptbuy از این پست تشکر کرده اند.
    تلگرام مهدی ایمانپور
  2. scriptbuy

scriptbuy مهدی ایمانپور عضو کادر مدیریت مدیر کل پاسخگو و راهنما

در حال حاضر:
    آفلاین
    • سلام و احترام
    • یه کاربری تو اسکریپت بای داشتیم هی درخواست فارسی سازی قالب رو می داد. تمامی قالب هایی که میفرستاد رو فارسی میکردیم. بعد از بررسی ها متوجه شدیم این اقا از فروشندگان تائید شده یکی از این سایت هایی که معرفی کردید هست که داره قالب های ترجمه شده رو به قیمت گزاف می فروشه
    • ماها برای اینکه بدنبال یک ایده برای کسب و کار باشیم داریم دنبال یه راه میان بر و آسون برای رسیدن به ثروت بیشتر میگردیم

karbalanajaf و soheil از این پست تشکر کرده اند.
  3. hamyar

hamyar کاربران کاربر تایید شده

در حال حاضر:
    آفلاین
    • سلام
    • ممنون از اطلاع رسانی

• سلام جناب ایمانپور
    • شما محصولی تو این سایت ها دارید ؟

soheil و scriptbuy از این پست تشکر کرده اند.
  4. scriptbuy

scriptbuy مهدی ایمانپور عضو کادر مدیریت مدیر کل پاسخگو و راهنما

در حال حاضر:
    آفلاین
    خیر، اسکریپت بای و توکاوب نیازی ندارد تو سایت های معرفی شده و نشده! محصولات خودشو قرار بده

soheil از این پست تشکر کرده است.
  5. reza_mahdavi

reza_mahdavi کاربران کاربر تایید شده

در حال حاضر:
    آفلاین
    چگونگی تهیه‌ی فایل‌ها توسط مارکت‌های وردپرس

همانطور که متوجه شدید این افراد سودجو تنها به دنبال سود بیشتر در فروش هستند و از آنجا که این فایل‌ها باید بصورت اورجینال از مارکت‌های خارجی همانند سایت تم فارست خریداری شوند بیشتر مارکت‌های ایرانی این فایل‌ها را بصورت رایگان و نال شده از سایت‌های وارز دریافت می‌کنند که طبیعتا چنین فایل‌هایی آلوده به کدهای مخرب هستند که در پی استفاده از چنین فایل‌هایی شاهد ویروسی شدن و هک شدن تارنماهای ایرانی خواهیم بود.

حال در این میان تعدادی از مارکت‌های ایرانی اشاره به قانونی بودن فعالیت خود و خرید فایل‌های اورجینال همراه با لایسنس را دارند که جالب است بدانید صحبت ایشان پیوسته با لایسنس‌های تک نفره می‌شود که با نمونه‌ای ساده تصمیم داریم این موضوع را برای شما دوستان گرامی شفاف سازی کنیم، برای نمونه در سایت تم فارست قصد خرید پوسته صحیفه را در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید داریم که هزینه این پوسته همانطور که در اولین ناحیه‌ی ستون سمت راست برای لایسنس‌های تک نفره (Regular License – مجوز منظم) مشخص شده است 58 دلار می‌باشد که اگر قیمت دلار را 3000 تومان در نظر بگیریم هزینه این پوسته برای استفاده‌ی مشخص شده در قوانین (یک نفر) 174,000 تومان می‌باشد، این در حالی است که مارکت‌های ایرانی با داشتن لایسنس‌های یکنفره بارها و بارها نسبت به فروش یک فایل اقدام می‌کنند، حال اگر در همان سایت تم فارست لایسنس (Extended License – مجوز گسترده) را برای خرید انتخاب کنیم متوجه خواهیم شد که در این لایسنس که کاربر حق فروش را نیز دارد قیمت پوسته از 58 دلار به 2900 دلار تغییر پیدا می‌کند که با ضربی ساده در قیمت دلار به تومان متوجه خواهیم شد هزینه‌ی این پوسته برای فروش 8,700,000 تومان می‌باشد! آیا شما فروش دسترنج دیگران را رفتاری غیر حرفه‌ای و غیر انسانی نمی‌دانید؟ قضاوت با خودتان.

scriptbuy از این پست تشکر کرده است.
  6. bagher

bagher کاربران کاربر تایید شده

در حال حاضر:
    آفلاین
    سلام خدمت دوستان
    بنظرم خرید از این سایت ها کاملا اشتباه است. فقط من با فروش محصولات ایرانی که کلیه حقوقش به فروشنده مربوط باشه موافقم

scriptbuy از این پست تشکر کرده است.
  7. chaishpish

chaishpish رز وی پی اس کاربر ویژه کاربر تایید شده

در حال حاضر:
    آفلاین
    شغل:
    وب هاستینگ
    90% قالب ها فقط ترجمه شدن %5 میخرن رنگشو تغییر میدن %5 طراح هستن نظارتی روی این سایت نیست متاسفانه و باعث سود جویی ایشون شده

tvplus و scriptbuy از این پست تشکر کرده اند.
  8. tvplus

tvplus کاربران کاربر تایید شده

در حال حاضر:
    آفلاین
    « قبل از هر چیز باید بگم خیلی سعی کردم که این مطلب رو ننویسم و انتشار ندم اما بعد به این نتیجه رسیدم با نشر این گونه مطالب هم به کاربران ایرانی کمک کرد تا تصمیم بگیرند از چه سرویسی استفاده کنند هم ارائه دهندگان سرویسهای اینترنتی کمک میکنند سرویسهای بهتری ارائه دهند و هم احترام به حقوق مشتری بیشتر خواهد شد. »

معمولا اکثر طراح های یا برنامه نویسهای “freelancer” با سرویس های فروش فایل کار کردند. وب سایت هایی مثل “themeforest” یا “creativemarket” که معمولا به صورت واسطه عمل میکنند.

چند وقتی بود استفاده از این سرویسها برای طراحان و برنامه نویسان وب ایرانی مشکل ساز شده بود و بعد از ارسال اولتیماتوم کم کم تیم envato شروع به بلاک کردن حساب های کاربری برخی کشورها از جمله ایران و سوریه کرد.

از طرف دیگر احساس کردم در وب سایتهای فروش فایل مشابه که در ایران فعالیت میکنند طراحی های فروشگاهی بسیار کم وجود دارند و بسیاری از دوستانی هم که در این زمینه فعالیت میکنند فقط نمونه های لاتین رو دانلود کرده (معمولا دانلود غیرقانونی ) ، زبان قالب رو راست به چپ کرده و در این سرویس های فروش فایل ایرانی عرضه میکنند.

نهایتا تصمیم گرفتم قالبی که برای فروشگاه اروندکالا طراحی کرده بودم برای مدتی در یک سیستم فروش فایل به نام « مارکت وردپرسدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید» قرار بدم که اتفاقا اخیرا تبلیغات بسیار زیادی میکنه و ادعا میکنه ۱۰۰ میلیون تومان فروش داشته! تا اگر بازخورد کاربران به طراحی های فارسی زبان و فروشگاهی خوب بود این روند رو ادامه بدم.

نهایتا ثبت نام کردم و فایلها رو آپلود کردم و تمام جزییات گفته شده را برای ثبت محصول اضافه کردم و محصول رو ثبت کردم قدم بعدی این بود که محصول نیاز به تایید داشت. حدود سه روز گذشت و از تایید خبری نبود به پشتیبانی ایمیل زدم ، جواب پشتیبانی این بود:

« محصولی که فرستادید فاقد عکس هست ، مجددا فایل و عکس ها را آپلود کرده و ارسال فرمایید »

نکته جالب این بود که فرمی که برای ثبت محصول قرار داده شده اگر عکس محصول قرار داده نشده باشه اصلا کار نمیکنه!

اما این زیاد مساله مهمی نبود در نهایت محصول رو مجددا آپلود کردم ایمیل زدم و محصول تایید شد و روی مارکت قرار گرفت.

حدود چند هفته گذشت ، محصول فروش نسبی داشت کم کم داشتم به این نتیجه میرسیدم که با سرویس های ایرانی فروش فایل کار نکنم که اتفاق جالبی افتاد.

محصولی که در مارکت وردپرس قرار داده بودم رایگان شده بود!

و البته خودم متوجه این موضوع نشدم یکی از خریداران که این محصول رو دانلود کرده بود به من ایمیل زد و گفت:

محتوای پیام :
    سلام

دوست عزیز ایا این قالب رایگان هست؟؟؟؟؟!!!!!!! در غیر این صورت تو کارکت وردپرس بصورت رایگان دانلود میشه

فقط خواستم اطلاع بدم

ازش تشکر کردم و رفتم صفحه محصولی که قرار داده بودم رو نگاه کردم ، درست بود! محصول رایگان شده بود و ۴۳ مرتبه هم دانلود شده بود. خیلی جالب و شگفت انگیز بود.

به پشتیبانی ایمیل زدم و نوشتم:

جوابی که از طرف پشتیبانی داده شد این بود، جالبه که چطور فروشگاهی که ادعا میکنه ۱۰۰ میلیون فروش داشته رو یک نفر اداره میکنه چون همیشه پاسخ همه تیکها و ایمیلهای تبلیغاتی رو یک نفر با نام : « سعید محسن زاده » فرستاده میشد.

نکته جالب اینکه مشکلات و معایب موجود در وب سایت رو به گردن طراح و معرفی بد محصول میگزارند و حتی یک عذرخواهی معمولی هم دریغ میکنند. پاسخ من این بود:

در نهایت پاسخ پشتیبانی این بود. ببینید سرویسی که ادعا میکنه صد میلیون تومان فروش داشته چطور از مسئولیتی که داره سر باز میزنه و چطور پاسخگو کاربران هست:

در نهایت قضاوت رو با خودتون میزارم که با این سرویس های ایرانی کار کنید یا نه. فقط در نظر داشته باشید که هرلحظه ممکنه فایلتون به اشتراک گذاشته بشه و ده ها بار دانلود بشه و در نهایت جواب پشتیبانی این باشه که به دلیل کانورت بود و به ما ربطی نداره.

بنظرم بهتر این هست که اگر قصد دارید فایلتون رو برای فروش روی مارکت وردپرس قرار بدید ، اون رو روی گیت هاب قرار بدید که حداقل به دنیای Open Source کمکی کرده باشید.​

tabassom و scriptbuy از این پست تشکر کرده اند.
  9. sina

sina کاربران کاربر تایید شده

در حال حاضر:
    آفلاین
    تیمی که ادعای بزرگی میکنه طراحی قالب مارکتش رو دست افراد و شرکت های دیگه میسپره و حتی خودشون انجام نمیدن ! در نهایت با کلی تهمت و بد و بیراه به شرکت هایی که باید کارشون رو انجام میدادن ( !!! ) ، خودشون حاضر میشن انجام بدن که اونم طراحی 0 تا 100 نه :|
    شخصی سازی ( (happycry) ) توسط اعضای تیم انجام میشه !
    تنها موردی که توی همیار وردپرس داره انجام میشه رقم های چرتکشون بالا بره و کاربر که اصلا مهم نیست و از هر چیز مزخرفی فیلم آموزشی تهیه بشه ( آخراش موضوع فیلم گیر نمیارن ضبط کنن یاد میدن چطور توی اتاق بی صدا ... :| )
    ممنون از اطلاع رسانی استارتر ، موفق و موید باشید

tabassom و scriptbuy از این پست تشکر کرده اند.
  10. tabassom

tabassom تبسم عضو کادر مدیریت مدیر ارشد پاسخگو و راهنما

در حال حاضر:
    آفلاین
    شغل:
    نویسنده
    متاسفانه این روزا هر کی از خونه قهر می کنه میره یه سایت میزنه...(!)

kamyab و scriptbuy از این پست تشکر کرده اند.
بارگذاری...

به اشتراک بگذارید