• تصاحب صفحه اول گوگل با استفاده از پکیچ نبرد برای صفحه اول گوگل >>> Telegram: @mahdi_imanpour
  • مهمان عزیز، به دلیل تغییر سرورهای توکاوب ممکن است در دانلود برخی منابع به مشکل برخورد نمائید. در صورتی که نیاز به پشتیبانی داشتید با 09211953056 تماس بگیرید.

روزي پيامبر در مسجدالحرام شيطان را رنگ پريده

imanpour

مهدی ایمانپور
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
پاسخگو و راهنما
عضویت
Dec 30, 2015
ارسال ها
720
لایک ها
921
#1
برنامه #سمت_خدا ، مورخ ۸۹/۰۷/۱۱

روزي پيامبر در مسجدالحرام شيطان را رنگ پريده و زار ديد . (گاهي شيطان بر پيامبران ظاهر مي شده است مخصوصا در مورد حضرت يحيي اين طور بوده است. البته هيچ کدام از وسوسه هاي شيطان اثر روي آنها نمي کرده است ولي گفتگوهايي بين آنها صورت مي گرفته است.) پيامبر پرسيد که چرا اين قدر رنگ پريده و رنجور هستي؟ شيطان گفت: چند خصلت در امت تو مرا به جان آورده است و نمي توانم اين خلق و خوي را از آنها بگيرم.

يکي اينکه وقتي به يکديگر مي رسند سلام مي کنند و سلام يکي از نام هاي خداست و هر کس که سلام کند از رنج دور مي ماند و کسي که جواب سلام را مي دهد رحمت حق شامل او مي گردد.

ديگر اينکه وقتي با هم ملاقات مي کنند با هم دست مي دهند و مصافحه مي کنند و داريم تا وقتي اين دو نفر دستشان را از هم رها نکرده اند رحمت خدا شامل آنها مي شود که اين باعث تضعيف شيطان مي شود.

ديگر اينکه وقت غذا خوردن و شروع کارها بسم الله الرحمن الرحيم مي گويند . در روايت داريم کسي که بسم الله مي گويد خدا را در کار خودش شريک مي کند. مثلا اگر هنگام غذا خوردن بسم الله گفته بشود انرژي حاصل از اين غذا در خدمت اهداف شيطاني قرار نمي گيرد.

ديگر اينکه وقتي سخن مي گويند ان شاءالله مي گويند و به رضاي خدا راضي مي شوند. آنها زحمتهاي من را با همين ضايع مي کنند.

ديگر اينکه من از صبح تا شب زحمت مي کشم تا آنها را به گناه وادار کنم ولي بعد آنها توبه مي کنند.

ديگر اينکه تا نام تو را مي شنوند صلوات مي فرستند و من چون ثواب صلوات را مي دانم فرار مي کنم زيرا طاقت آن درجات را ندارم.
ديگراينکه وقتي اهل بيت تو را مي بينند به آنها محبت دارند. پيامبر به حاضرين گفت که هرکس اين خصلت ها را داشته باشد ، اهل بهشت است.