• تصاحب صفحه اول گوگل با استفاده از پکیچ نبرد برای صفحه اول گوگل >>> Telegram: @mahdi_imanpour
  • مهمان عزیز، به دلیل تغییر سرورهای توکاوب ممکن است در دانلود برخی منابع به مشکل برخورد نمائید. در صورتی که نیاز به پشتیبانی داشتید با 09211953056 تماس بگیرید.

نمایش مطالب دسته خاص در برگه ها و نوشته ها

imanpour

مهدی ایمانپور
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
پاسخگو و راهنما
لایک ها
921
با سلام خدمت دوستان عزیز

به درخواست یکی از دوستان آموزش نمایش مطالب دسته خاص در برگه ها ، نوشته ها و ... وردپرس رو آماده کرده ایم ! شورتکدی رو معرفی می کنیم که با استفاده از این شورت کد ، میتوانید مطالب دسته های مختلف را در ستون های کناری ، در پست ها ، صفحه ها و یا هر جای دیگر که ابزارک در آنجا فعال است ، لیست کنید

برای شروع فایل functions.php رو از مسیر نمایش » ویرایشگر باز کنید و قطعه کد زیر اضافه کنید :
Code
function tokaweb_recent_post($atts = array()) {
extract(shortcode_atts(array(
'number' => '5',
'cat' => '1'
), $atts));
$tokaweb = new WP_Query("showposts=$number&cat=$cat");
while ($tokaweb->have_posts()) : $tokaweb->the_post();?>
<a href="<?php the_permalink() ?>" title="لينک مستقيم به ادامه مطلب <?php the_title_attribute(); ?>"  target="_blank"> <?php the_title(); ?> </a><br /><?php PHP_EOL; ?>
<?php
endwhile;
}
add_shortcode('tokaweb_recent_post', 'tokaweb_recent_post');
به این خط توجه کنید :
Code
<a href="<?php the_permalink() ?>" title="لينک مستقيم به ادامه مطلب <?php the_title_attribute(); ?>"  target="_blank"> <?php the_title(); ?> </a><br /><?php PHP_EOL; ?>
این کد بالا ساختار نمایش مطالب شما خواهد بود . همانطور که مشاهده میکنید ، ساختار پیشفرض ، فقط یک لینک ساده است . شما میتوانید آن را به میل خود ویرایش کنید .

نحوه استفاده از کد در صفحه ها ، نوشته ها و ابزارک ها به این صورت می باشد :
Code
[tokaweb_recent_post number=10 cat=9]
  • number : تعداد
  • cat : شماره ( شاخص ) دسته بندی مورد نظر
  • کد را کافی است در ادیتور ( هنگام ارسال مطلب ، ساخت صفحه و همچنین داخل ابزارک ها ) وردپرس قرار دهید

zahra95

کاربران
کاربر تایید شده
لایک ها
7
با سلام خدمت دوستان عزیز

به درخواست یکی از دوستان آموزش نمایش مطالب دسته خاص در برگه ها ، نوشته ها و ... وردپرس رو آماده کرده ایم ! شورتکدی رو معرفی می کنیم که با استفاده از این شورت کد ، میتوانید مطالب دسته های مختلف را در ستون های کناری ، در پست ها ، صفحه ها و یا هر جای دیگر که ابزارک در آنجا فعال است ، لیست کنید

برای شروع فایل functions.php رو از مسیر نمایش » ویرایشگر باز کنید و قطعه کد زیر اضافه کنید :
Code
function tokaweb_recent_post($atts = array()) {
extract(shortcode_atts(array(
'number' => '5',
'cat' => '1'
), $atts));
$tokaweb = new WP_Query("showposts=$number&cat=$cat");
while ($tokaweb->have_posts()) : $tokaweb->the_post();?>
<?php
endwhile;
}
add_shortcode('tokaweb_recent_post', 'tokaweb_recent_post');
به این خط توجه کنید :
Code
این کد بالا ساختار نمایش مطالب شما خواهد بود . همانطور که مشاهده میکنید ، ساختار پیشفرض ، فقط یک لینک ساده است . شما میتوانید آن را به میل خود ویرایش کنید .

نحوه استفاده از کد در صفحه ها ، نوشته ها و ابزارک ها به این صورت می باشد :
Code
  • number : تعداد
  • cat : شماره ( شاخص ) دسته بندی مورد نظ
  • کد را کافی است در ادیتور ( هنگام ارسال مطلب ، ساخت صفحه و همچنین داخل ابزارک ها ) وردپرس قرار دهید
ممنون از راهنماییتون.کدی که نوشتید رو به فایل اضافه و ذخیره کردم اما متوجه نمیشم بعدش باید چه کارکنم ممنون میشم توضیح بدید.

imanpour

مهدی ایمانپور
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
پاسخگو و راهنما
لایک ها
921
ممنون از راهنماییتون.کدی که نوشتید رو به فایل اضافه و ذخیره کردم اما متوجه نمیشم بعدش باید چه کارکنم ممنون میشم توضیح بدید.
باید از قطعه کد زیر برای نمایش دسته های خاص در برگه ها و صفحات استفاده نمایید :
Code

zahra95

کاربران
کاربر تایید شده
لایک ها
7
قطعه کد زیر برای نمایش دسته های خاص در برگه ها و صفحات
ببخشید میشه دقیق بگید کجا باید استفاده کنم (آدرس و مکانی که کد و کپی کنم؟).حدودا ک هفته است کارباوردپرس وشروع کردم و هنوز کارباهاش و به طور کامل بلد نیستم.

imanpour

مهدی ایمانپور
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
پاسخگو و راهنما
لایک ها
921
ببخشید میشه دقیق بگید کجا باید استفاده کنم (آدرس و مکانی که کد و کپی کنم؟).حدودا ک هفته است کارباوردپرس وشروع کردم و هنوز کارباهاش و به طور کامل بلد نیستم.
  • میخواید تو برگه ها نمایش داده شه ؟
  • خب ازبخش نمایش » ویرایشگر » page.php ، کد رو در محل مناسب از این فایل قرار دهید

majid

کاربران
کاربر تایید شده
لایک ها
12
  • سلام و عرض خسته نباشید
  • چطور میتونم آی دی دسته خاصی رو پیدا کنم و بزارم تو کد ؟

imanpour

مهدی ایمانپور
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
پاسخگو و راهنما
لایک ها
921
  • سلام و عرض خسته نباشید
  • چطور میتونم آی دی دسته خاصی رو پیدا کنم و بزارم تو کد ؟
  • با سلام و احترام
  • برای این منظور Wp Show IDs رو نصب و فعال سازی کنید . بعد نصب و فعال کردن افزونه یک ستون به نام ID برای دسته ها و مطالب و … در پنل وردپرس شما اضافه می شود که می توانید استفاده نمایید

tabassom

تبسم
کاربر تایید شده
لایک ها
93
  • اگه زیاد با کد آشنایی ندارید پیشنهاد می کنم افزونه wp siren recent posts by category رو نصب کنید .
  • یکی از ویژگی هایی که این افزونه داره می تونید به راحتی در قسمت ابزارک ها در هر بخشی که می خواهید به نمایش بزارید , تعداد پست ها برای نمایش رو مشخص کنید , قابلیت انتخاب آیکون برای عنوان هر دسته بندی , قابلیت تغییر رنگ زمینه و لینک ها , قابلیت نمایش تعداد دیدگاههای هر مطلب , قابلیت فعال و غیر فعال کردن نمایش تصویر شاخص هر مطلب.
  • بعد از نصب افزونه یه ابزارک اختصاصی به قسمت ابزارک های وردپرس شما اضافه میشه که می تونید اون ابزارک رو در مکان دلخواه با تنظیم دلخواه به نمایش بزارید.

zahra95

کاربران
کاربر تایید شده
لایک ها
7
  • اگه زیاد با کد آشنایی ندارید پیشنهاد می کنم افزونه wp siren recent posts by category رو نصب کنید .
  • یکی از ویژگی هایی که این افزونه داره می تونید به راحتی در قسمت ابزارک ها در هر بخشی که می خواهید به نمایش بزارید , تعداد پست ها برای نمایش رو مشخص کنید , قابلیت انتخاب آیکون برای عنوان هر دسته بندی , قابلیت تغییر رنگ زمینه و لینک ها , قابلیت نمایش تعداد دیدگاههای هر مطلب , قابلیت فعال و غیر فعال کردن نمایش تصویر شاخص هر مطلب.
  • بعد از نصب افزونه یه ابزارک اختصاصی به قسمت ابزارک های وردپرس شما اضافه میشه که می تونید اون ابزارک رو در مکان دلخواه با تنظیم دلخواه به نمایش بزارید.
ممنون از راهنماییتون.