• تصاحب صفحه اول گوگل با استفاده از پکیچ نبرد برای صفحه اول گوگل >>> Telegram: @mahdi_imanpour
  • مهمان عزیز، به دلیل تغییر سرورهای توکاوب ممکن است در دانلود برخی منابع به مشکل برخورد نمائید. در صورتی که نیاز به پشتیبانی داشتید با 09211953056 تماس بگیرید.

کمی بیشتر درخت کاج را بشناسید

imanpour

مهدی ایمانپور
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
پاسخگو و راهنما
عضویت
Dec 30, 2015
ارسال ها
720
لایک ها
921
#1
توسعه درخت‌های کاج سیاست‌گذاری غلطی است. تابحال چندبار برای پیک نیک درفضای سبز در زیر درختان کاج نشسته ولذت بردید؟چوب درخت کاج در صنایع کاربرد مناسبی ندارد. از نظر اکوسیستم تا به حال مشاهده نشده که در جنگل درخت کاج، زنبور عسل نیز وجود داشته باشد؛ یعنی زنبور عسل اطراف این درخت نمی‌چرخد و پرندگان نیز معمولا روی آن آشیانه نمی‌سازند. درخت کاج، درخت سردی است و انرژی منفی زیادی دارد. در برخی از کشورها مانند ژاپن، جنگل کاج وجود دارد و این جنگل‌ دومین جایی در دنیا است که بالاترین آمار خودکشی در آن ثبت شده

بنا به این دلایل، هیچوقت گیاهی زیر درخت کاج رُشد نمی‌کند چرا که به گفته محققیق این درخت، باران‌های اسیدی دارد.برخی مدیران تصور می کنند که سبز بودن چهار فصل درخت کاج، یک حُسن محسوب می‌شود؛ اما گردش طبیعت و چهار فصل زیباست؛ یعنی اینکه باید در بهار شکوفه، در تابستان میوه، در پاییز خزان و در زمستان به خواب رفتن درختان یک نمایشگاه زیبای الهی است؛ در برخی از کشورها از تنوع رنگ درختان در فصول مختلف، برای تقویت صنعت گردشگری استفاده می‌کنند مثلا از زیبایی شکوفه‌های گیلاس برای جذب توریست استفاده می‌شود؛رنگ سبز درخت کاج، مانند بید مجنون و درختان میوه، سبز جذابی نیست.

امروزه با اینکه درخت کاج به عنوان نماد مسیحیت مطرح است اما در واقع ربطی نیز به حضرت مسیح (ع) ندارد، زیرا نماد حضرت مسیح (ع) هم خرماست و زمانی‌ که حضرت مریم (س) فرزند خود را به دنیا آوردند طبق فرموده قرآن، به وی گفته شد درخت نخل خشک شده را تکان بده تا خرمای تازه برایت بریزد؛ یعنی درختی که در کنار حضرت مریم (س) بود، درخت خرما بود نه کاج.

چوب درخت کاج شیره‌دار است و در صنعت هم کاربرد ندارد. هیچ گیاهی حتی گیاهان هرز درکناردرخت کاج سبزنمی شود چون ریشه های کاج آب را ازسطح به عمق میکشد و خاک آن منطقه را آهکی میکند طوریکه خاک آن منطقه دیگر برای کشت مطلوب نیست. كاج درخت مناسبي براي حيات منزل نيست. با خاک مهربان باشیم

منیع: کانال طب الائمه ( ع )
 
موضوعات مشابه انجمن پاسخ ها تاریخ
معرفی شخصیت ها 3
کار و سرمایه و تجارت 0
طب سنتی و اسلامی 0
طب سنتی و اسلامی 2
گفتگوی آزاد 2